Bursa Halı Yıkama

Bursa Halı Yıkama

Bursa Halı Yıkama

Bursa Halı yıkama firmaları konusunda karar verirken, dikkate almanız gereken bazı önemli noktalar vardır. Halılarını Bursa’daki halı yıkama firmalarına verenler, zaman zaman halılarını teslim aldıklarında çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu noktada halılarınız yıkanırken kullanılan malzemeler ve yöntemler devreye giriyor. Bursa içerisinde güvenli bir şekilde halılarınızı yıkatabileceğiniz firmalardan birisi de Fabrikam Halı Yıkama Merkezidir.

En İyi Halı Yıkama Yöntemleri

Halı yıkama yöntemleri arasında pek çok yöntem sayılabilir. Fakat bu yöntemlerin doğru uygulanmaması halinde, halılarınız yıkama işleminden ciddi zararlar da görebilir. Bu nedenle halı yıkama konusunda bilgi sahibi değilseniz, halılarınızı kendiniz yıkamak yerine, profesyonel bir Bursa halı yıkama firmasını tercih edebilirsiniz. Halı yıkama firmalarını tercih ederken de kullandığı yöntemleri sormanızda fayda var. Bazen bu firmaların kullandıkları yöntemler de ne yazık ki halılarınıza zarar verebiliyor.

Şampuan ile Halı Yıkama Halıya Zarar Verir mi?

Şampuanlama halı yıkama yöntemleri arasında en yaygın olarak bilinen yöntemlerden birisidir. Eğer kullandığınız şampuan halı yıkama şampuan ya da solüsyonuysa, halınız zarar görmez. Çünkü bu şampuanların içerisindeki maddeler halınıza uygun şekilde belirlenmiştir. Bu yöntemde, önce halı şampuan ile köpürtülür, şampuan bir süre halıda bekler ve kirlerin sökülmesini sağlar, daha sonra halı bu şekilde kurur ve sıra katılaşan şampuanı halıdan temizlemeye gelir. Halı yıkama süpürgesi yardımıyla bu şampuan kalıntıları ile birlikte halınızdaki kirler de çekilir.

Derinlemesine Halı Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Halılarınızın derinlemesine en titiz şekilde temizlenmesini isterseniz, bunu sadece Bursa halı yıkama işini profesyonel olarak yapanlardan yardım alarak yapabilirsiniz. Evde yıkamaya çalıştığınız halılarınızda, istediğiniz temizliği yakalamanız çok zor. Normal şartlarda en sağlıklısı, halılarınızı 6 ayda bir profesyonel firmalara yıkatmak. Bu firmalar halılarınızın yıkarken, profesyonel tüm yöntemlere başvururlar. Örneğin Fabrikam Halı Yıkama Merkezi tarafından evinizden alınan halıların, öncelikle tozlarının alınması işlemi yapılır. Sonra profesyonel halı yıkama makinelerinden yardım alarak, en temiz şekilde halılarınız yıkanır.

Kuru Halı Temizleme Halıları Yeterince Temizlenir mi?

Kuru temizleme yönteminde halılarınız yıkanırken su kullanılmaz. Bu yöntemin ismi de buradan gelir. İçerisinde oldukça az miktarda su bulunan, kir emici bir toz yardımıyla halılarınızdaki kirlerin arınması sağlanmaya çalışılır. Bu şekilde halı 15 dakika kadar bekletilir. Halınızın üzerindeki toz, tıpkı şampuanda olduğu gibi, halı yıkama süpürgesi yardımıyla çekilir. Bu süpürge tozun havaya kaldırdığı kirlerin de halıdan çıkmasını sağlar. Fakat bu yöntemin daha çok yüzeysel temizliklerde uygulanması önerilir.

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.