Halı Yıkamanın Püf Noktaları

Halı Yıkama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Halı Yıkama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Halılarınızı vermeden önce mutlaka firma hakkında bilgi edinmeye çalışın.

Genelikle halı yıkama, koltuk yıkama, yorgan ve battaniye yıkama yaptırmak isteyen kişiler tavsiye üzerine ya da google, yandex gibi arama motorlarında halı yıkama bursa, halı yıkama nilüfer, halı yıkama osmangazi, halı yıkama yıldırım, halı yıkama gürsu, halı yıkama kestel, en iyi halı yıkama, ya da halı yıkama fiyatları gibi cümleler ile arama yaparak internet ortamından buldukları halı yıkama firmalarına halılarını teslim etmektedir. Bu şekilde insanların halı yıkama firması seçmesi normal olmakla birlikte, sektörün iş hacminin mevsimsel ve yoğun olması bir çok kayıtsız (fason) yıkamacının türemesine sebebiyet vermektedir.

Maalesef bu tarz fason yıkama yapan halı yıkama firmaları nedeniyle pek çok mağduriyet ve istenmeyen sonuçlar doğmaktadır.

Mağdur olmamak için halı yıkama firması seçerken şu konulara dikkat ederek tehlikeyi en aza indirebilirsiniz.

1-Firma hakkındaki genel değerlendirmeleri gözden geçirin

Halılarınızı yıkatacağınız firmanın web sitesi ve sosyal ağlarında incelemelerde bulunabilirsiniz. Firma hakkındaki yorumlar değerlendirmeler ve sosyal ağlardaki paylaşımlarını irdeleyin, bu size genel olarak bir fikir verecektir. Ancak, yasal olup olmama noktasında bu yeterli değildir.

2-Web sitesi ve sosyal ağlarda şeffaf davranan firmaları tercih edin

Halı Yıkama Firmasının sosyal ağlarının ve web sitesinin şeffaf olmasına önem verin. Bunun yanı sıra sadece bir cep telefonu numarası dışında bilgi paylaşmayan firmalara karşı temkinli olun.

3-Sadece fiyatlara bakarak tercihte bulunmayın

Sadece Halı yıkama fiyatları diyerek arama motorlarında arama yapıp en ucuz fiyat belirten firmaları tercih etmek bir takım hileleri kabul etmek demektir. 1 TL için bu riski göze almayın. Şeffaflık, fiyat ve hizmet kalitesi üçlüsünün hakkını veren firmaları tercih etmeye özen gösterin…

4-Google da sadece halı yıkama bursa diyerek arama yaptığınız firmaları seçmeyin

Web ortamında halı yıkama bursa, halı yıkama nilüfer, halı yıkama osmangazi, halı yıkama yıldırım, halı yıkama gürsu, halı yıkama kestel gibi arama kriterlerini tabi ki kullanabilirsiniz; ancak diğer kriterleri de gözden geçirerek halı yıkama firmasının sizin güvenlik testinizden geçmiş olmasını sağlayın.

5-Poşetli teslimat olmasını kesinlikle belirtin. Aksi takdirde halılarınızı vermeyin

Halıların yıkama sonrası sevkiyatının ve teslimatının kesinlikle poşetli olmasını isteyin, çünkü zaman zaman kirli halılar ile temiz halılar aynı servis aracı ile hem toplanıp hem de dağıtılmaktadır. Bu durum da hijyen açısından hiç de uygun olmayan şekilde kirli halılar ile temiz halıların aynı ortamda bulunmasına sebep olmaktadır. Bu açıdan halılarınızın poşetli olması ve bu şekilde teslim edilmesi önemli bir konudur.

Bu kriterlere dikkat ederek, halı yıkama firması seçiminde bulunmanız, hem kesenize hem de sizin ve ailenizin sağlığınıza katkı sağlayacaktır.

Sağlıklı, Esenlik dolu Tertemiz Günler Dileriz.